Je to dobrá pojistná smlouva?

Pár slov úvoden a dole na stránce je video, Nechi-doma-blbe-smlouvy
které napoví ještě více.

Pojistná smlouva – je dobrá a mám si jí nechat, nebo je lepší se jí zbavit a udělat si novou? Univerzální odpověď neexistuje, stejně jako dva doktoři neléčí stejně, dva automechanici dělají každý jinak atd. Naše práce je řemeslo jako každé jiné a důležité je nepoškodit klienta a najít řešení, za které se nebudu stydět a obhájím si svůj postoj.

Mám rád přirovnání a tak mi dovolte zvolit (opět) zubaře.
Pokud máte bolavý zub (špatnou smlouvu), je lépe se pokusit to nejprve opravit. Samozřejmě pokud je evidentní, že to na záchranu už není, máme kleště a formulář na výpověď. To by mělo být ale až jako druhý krok, ne, že se tím začíná.

Popisovat, kterou smlouvu zachraňovat a které se raději zbavit nebudu, to by bylo na přednášku a stejně by nešlo popsat vše.

Uvedu raději příklad, na kterém je to vidět celkem jasně. Takovou rozvahu byste si mohli udělat i sami. Pokud ale neznáte konstrukci smlouvy (jak té staré, tak té nové), mohli byste se dopustit zásadního omylu.

Příkladem jsou staré smlouvy, některé mají úročení 6% (!). Ano, jsou to smlouvy, které pojišťovny musí držet do splatnosti a se zaťatými zuby připisují klientům takovéto zhodnocení. Garantované!
Neznalí poradci staré smlouvy šmahem ruší a mnohdy připraví klienta o takovouto perlu.

Pokud máte smlouvu, ve které je přímo napsáno, kolik dostanete při jejím skončení, je to jednodušší a můžete vzít tužku a papír a zkusit si to spočítat.
Má to háček. Pokud máte smlouvu sjednanou na 20 let, 18 už máte za sebou a jste „těsně“ před koncem, asi to smysl nemá. Když ale máte smlouvu na 30 let a běží vám teprve třeba 4 roky, zkusil bych se nad tím zamyslet. Pokud ta smlouva nejde upravit, asi bych neváhal.

Stejně vás její nevýhodnost jednou nahlodá, nebo ji u vás někdo objeví a předěláte jí.
Jak se na takové smlouvy dívám já jsem nahrál do dalšího videa, kde vidíte postup s výkladem.

Protože se ozvali poradci, kteří kritizovali níže popsané řešení
(z hlediska pojištění rizik jistě oprávněně), dovolím si dodatečně přidat vysvětlující zadání:

Zadání maminky bylo následující. Já platím dceři pojistku a nevím, jestli na ten důchod vydělá dost, mohl byste se na to podívat?
Já na to: „Ale spořit pojistkou ne ekonomický nesmysl“.
Ona: “Já ale žádný fondy nechci, já to chci mít takto v jedné smlouvě“.

Smyslem video tedy nebyl návrh řešení: “Jak správně pojistit Kamilu“, smyslem bylo ukázat, že dávat 1.000,- na 38 let do KZP není moudré, a pokud chcete POUZE jednu smlouvu dalo by se to udělat takto. Ta rizika jsem nechal beze změny, aby maminka neřekla, : „Ale tam to bylo jinak“, tedy abych porovnával jabka s jabkama. A ten milion za dvacku je tam jako ukázka, že dnes jdou do smluv dávat rizika dříve nevídaná. Pokud dcera jezdí denně autem do práce, proč by nemohla mít mimo normálních TNÚ vedle toho zmíněný 1-4 mil „za dvacku“. Právě proto, aby věděla, že něco takového je možné.

 

 

 

Přepněte si video do celoobrazovkového režimu HD rozlišení .

Zanechte mi dole komentář, rád si s vámi popovídám.

 

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>