Penze a penzijní reforma

Penze a Penzijní reforma.Pokud je vám penzijní reforma jasná jako text na obrázku, tak čtěte dál.

 

Přirovnal bych to ke změně se stavebním spořením v roce 2003. Kdo nestihnul udělat “starou smlouvu”, už se mu to nikdy nepovede.

O co tedy jde ? Penzijní reforma je schválena a čekají nás změny, které se dotknou prakticky všech. Stát uzákonil 3 pilířový penzijní systém a všichni se musí rozhodnout, jak se zachovají a vybrat si cestu, kterou se vydají.

Výhody a nevýhody před a po změně systému.
Tyto informace jsou z pohledu obyčejného smrtelníka, jeho financí a jeho zájmů to nejdůležitější !

 

Ta závažnost spočívá v tom, že pokud se rozhodnete tak či onak,
tento krok je nevratný a musíte “v tom” zůstat nadosmrti !

Penze a penzijní reforma

Vlevo zeleně před reformou – vpravo červeně po reformě

 

O co tedy jde ? Jde o naše penze. Penzijní reforma je schválena a čekají nás změny, které se dotknou prakticky všech. Stát uzákonil 3 pilířový penzijní systém a všichni se musí rozhodnout, jak se zachovají a vybrat si cestu, kterou se vydají.
Ta závažnost spočívá v tom, že pokud se rozhodnete tak či onak, tento krok je nevratný a musíte v něm zůstat po celou dobu.
Vaše současné rozhodnutí nebude možné změnit už nikdy !!!

Schema III pilířového systému.

Penze a penzijní reforma

Schema III pilířového systému.

 

Rád vám s tím pomůžu.

Státní příspěvky před a po změně systému.

Penze a penzijní reforma

Rád vám s tím pomůžu.

Jaké zhodnocení to vynese ?

Penze a penzijní reforma výše zhodnocení

 

Tak co ? Jste z toho moudří ? Dotkne se to i vaší penze a vašich financí? Pokud si nejste naprosti jistí, ozvěte se.

Přidat komentář

4 Komentáře.

 1. Pěkně napsané. Také se snažím začít psát nějaké ekonomické zpravodajství, ale jsem zatím na začátku :) snad se to brzo rozjede.

  Každopádně s reformou to tak horké nikdy není. Sice se straší, nepůjde vystoupit, jenže ona pak bude chtít ke korýtku zase jiná vláda a jako bod vol. programu si dá zrušení nezrušitelného a bude :)

  • Ivo, bohužel reagujete na příspěvek z 18.11.2013, kdy se staršilo II. pilířem a dnes už víme, jak to dopadlo. II. pilíř má asi odzvoněno, a ten humbuk, pro mě mnoho hodin na školení, těch materiálů kolem…, a všechno asi k ničemu.
   Ke psaní držím palce !

 2. Je zajímavé, jak jste to celé pojal. Ale ano, je to tak jak píšete, jenom bych dodal, že nový systém má také celou řadu svých výhod, které však nejsou často zdůrazněny a spíše se podívá o nevýhodách. Pouze. na tomhle webu http://www.3pilire.cz se píše detailně o reformě a jsou tam i informace, které celý obrázek zacelují. Ne jenom jeden pohled.

  • Děkuji za váš příspěvek. Můj článek byl sepisován před koncem roku a tudíž spíš vysvětloval co bude v roce 2013 následovat. Není vychvalováno ani jedno řešení, pouze konstatováno co bude jak vypadat. Váš web jsem si prohlédl, určitě si něco přečtu. Myslím, že takto detailně (jako je váš web) to studuje z populace málokdo a chtějí spíš rychlou radu a dají víc na pocit a vlastní zkušenost. To neznamená, že je to vždy to nejlepší, ale je to tak. Nestydím se za názor, že mi druhý pilíř nechutná, i když znám jeho výhody. Sumasumárum (a v tom je i ta letitá zkušenost a pocity) bych do toho nešel, i kdybych mohl (jakože už nemůžu věkem :smile: ).

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>