Pojištění domů a bytů.

Pojištění domácnosti.

Mezi základní životní Pojištění domácnostipotřeby patří jistě (alespoň pro většinu z nás) potřeba vlastního domova. Ať už se jedná o malý byteček studenta, nebo rozsáhlou usedlost, jsou to většinou hodnoty, na které nemáme v peněžence dost peněz pro případ, kdyby se stalo něco zásadního. Tím nezávažnější bývají živelní pohromy, kdy přijdete o celý majetek najednou. Protože to většinou sami “nerozdejcháte”, je moudré mít někoho silného v záloze a moci znovu stavět. Aby k tomu lidskému průšvihu nevzniknul i průšvih existenční. I tady jsou ústavy, či smlouvy, kde při požáru dostanete různé plnění.

Představte si vyhořelý byt.
Varianta (A) Přijde likvidátor a řekne: “Ten byt a jeho vybavení už je několik let starý, a lednička a sedačka má po 5 letech cenu pouze 50%, takže vám vyplatíme 50% jejich hodnoty.”
Varianta (B) Vaše pojistka zaručuje plnění v “nových cenách”, takže nás nezajímá stáří, dostanete tolik peněz, že si vybavení koupíte nové.
Skoro se nechci ani ptát, jakou variantu byste zvolili, přesto je 70% smluv ve vašich domácnostech ve variantě (A)

 

Pojištění domácnosti

No co mám tady povídat. Kdo nezažil, neuvěří. Dnes už si asi nikdo nedovolí pochybovat o síle vody. Říká se, že voda je horší, než oheň, asi na tom něco bude. Oheň se dá alespoň částečně ohraničit, a když má něco shořet, tak to tedy shoří, ale dál to nepůjde.

S vodou je to horší. Pokud dosáhne katastrofálních rozměrů, jak jsme často svědky i u nás v republice, zpravidla to postihne nejenom jeden dům, ale mnohdy celé obce či části regionů. Víte, jak potom koukají lidé, když ve svých smlouvách povodeň či záplavu nemají sjednanou? Nebo mají (u jedné z nejrozšířenějších typů smluv) pojištění sice sjednáno, ale až vzadu v pojistných podmínkách mají malinkými písmenky napsáno, že je to v základu sjednáno pouze na 50.000,-. Nebo mají sjednánu povodeň, a záplavu nemají. Asi budete souhlasit, že byste chtěli mít jasně dáno, že když vás postihne “velká voda”, že vás pojišťovna odškodní. POZOR – ne všude to takto je.

Přidat komentář

1 Komentáře.

  1. No tak s těma povodněma se to stalo tedka známému v Heřmanove Mestci kde nikdy v životě nebyli povodně až teď se v parku kde teče říčka a je tam rybník tak ten se vylil a voda mu vyplatila sklem a zahradu a půlku baráku a samozřejmě že v pojistce neměl napsaný povodně protože tam snad nikdy za zivot povodně nebyli. My když jsme se stěhovali do nového bydlení sem tak jsme si nechali pojistit radši sklep. Jelikož bydlíme ve 3 patře tak by nás voda snad neměla zastihnout jestli se nevyleje moře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>