Pojištění – k čemu slouží .

Proč pojištění a jaká můžete získat
Pojištění vzniklo v dávných dobách.
Pojištění
Obchodní karavany putující přes pouště, nebo námořní výpravy do vzdálených končin objevujících nové kontinenty.
To jsou situace, kdy při nezdaru mohli obchodníci přijít o vše a byl by to jejich konec. Pokud obchodník přišel o svojí jednu loď s nákladem zboží – byl rázem na mizině a neměl už žádné finance. To mohlo potkat (potkávalo a i dnes pomyslně potkává) kohokoliv. Proto se začali tito lidé sdružovat a každý odevzdával malou částku do pomyslné společné kasičky. Z té se pak vyplácely náhrady těm, kterým se stala nějaká životně důležitá nepříjemnost.

O tyto “kasičky”, jejich správu při výběru, ale i výplaty financí  se někdo musel, starat a tak začaly vznikat pojišťovny.

A proč ten úvod ? Důvod je jednoduchý. V té karavaně si nepojistili levé přední kopyto pátého velblouda, nebo na lodi druhou plachtu odspoda na prvním stožáru. Pojistili si celou karavanu, nebo celou loď. A dnes často nacházíme pojistky dlouhá léta zastaralé a nesmyslné (jako to levé kopyto).

Je vám asi jasné, co odpovím na pojistku jedné pojišovny, kde je táta – živitel rodiny pojištěn na 20.000,- .
Nebo třeba na důchod ve výši 2.654,- (POZOR Ročně!!!)


Přátelé, to snad i trumbera uzná, že to k ničemu není. A argument, že: “Je to dobrý, a nechci to měnit, protože to stojí jen 45,- měsíčně a to už mi dnes nikdo nedá” je sice pravdou, ale promiňte, blbou pravdou.

A aby se i vám nestalo něco s kopytem a nezůstali jste na mizině – klikněte zde a přihlaste se k bezplatnému odběru rad, návodů a zajímavostí, kde o tom z parxe uvádím příhody a novinky. Budete informovanější, než kdybyste sledovali na webu i pojištění.

 

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>