Spoření, Investování.

Spoření

Spoření a Investování
Marné je lamentování – bez peněz to dnes nejde. Je lhostejno, zda jste školák, maminka na mateřské, student, táta od rodiny, továrník nebo důchodce. S penězi musíme manipulovat všichni. A to, jestli vyděláme nebo proděláme, máme ve svých rukou. Záměrně odděluji Spoření a Investování, protože obě varianty mají v rozpočtech své místo, ale každý pro jiné účely.
Pokud potřebujeme mít peněžní rezervu kdykoliv dostupnou, nebude nám vadit, když na účtu máme zhodnocení 1-2%. Nic nám to sice nevydělá, ale peníze jsou na bezpečném místě (pokud to nemáte v nějakém pochybném ústavu) a jsou kdykoliv připravené k výběru. Na takovéto účty se odkládá na krátký čas (cca 1-2roky) a nemělo by tam ležet ladem víc, než je potřeba na tento krátký čas.Těžko vyděláte tímto způsobem na slušný důchod.

Toto je typické spoření – a co je investování ?

 

Investování

Spoření a InvestováníNa rozdíl od Spoření o Investování mluvíme tehdy, když potřebujeme “vyrobit peníze” v dlouhodobém horizontu. Typickým zadáním je například – Připravit dětem od narození peníze na start do života, třeba na studium nebo na budoucí vlastní bydlení. Také budoucí důchodci potřebují naspořit na důchod. Tady je moudré nedávat peníze na běžné účty, ale peníze investovat. Moderní produkty jsou sestaveny tak, že stačí zvoli za jak dlouho peníze budete potřebovat a oni už sami mění svoje vlastnosti v závislosti jak se blížíte k vysněnému cíli. Máte tím zaručeno, že těsně před koncem vás neohrozí ani propady trhů známé z minulých let.

Komentování je uzavřeno.