Výnosy z vkladů.

Prodej tohoto finančního nástroje ukončen k 1.7.2016

Důvodem jsou stále klesající sazby a nemožnost dodržet garanci zhodnocení.

Výnosy z vkladů na účtech nedělají asi nikomu radost.

Většina z nás máme odloženy peníze mimo jiné i v bance. A nejsou to malé peníze. Leží tam ladem částky v řádu miliard korun. A kolik vám tam připisují? Většinou jesou to výnosy v řádech desetin %.
Pokud chcete, aby peníze vydělávaly více a zároveň nechcete riskovat, moc velký výběr nemáte. Nejčastější volbou jsou spořící účty či termínované vklady. Tam máte zase určité podmínky, které jsou omezující. Například nemožnost s penězi disponovat na dlouhou dobu, nebo výnos vázaný jen na určitou výši vkladu…

Bylo by asi naivní očekávat bezpečný výnos třeba 5-10% a zároveň garancí, že nemůžete prodělat . Dosáhnout ale na 2,4% je už pro spoustu lidí zajímavé. Podívejte se na následují tabulku.

A co tohle – to by se vám líbilo?

Výnosy 2010 - 2016

 

Já se svými klienty mám jasno v tom, že 0,01% p.a. je málo. Na běžné účtu tedy nechávám peníze, které rodinný rozpočet potřebuje k běžnému fungování. Peníze určené jako dlouhodobá rezerva (na dům, důchod, dětem …) přesouvám tam, kde jsou schopny něco vydělat.

Zdůrazňuji, že se jedná u ultrakonzervativní nástroj. Tedy vhodný na bezbečné výnosy nepodléhající tržním výkyvům a garancí, že nemůžete být v mínusu. To je pro velkou část lidí důležitým kritériem – neprodělat !

V žádném případě nezatracuji možnost dosáhnou vyšších výnosů. Jak píši o investování v jiném článku, jedná se o způsob vhodný pro pravidelné investice na delší horizont. Typicky třeba rodiče chtějí svým dětem od narození odkládat peníze, aby měli děti “něco do života”, nebo na studia apod. Tam je na místě (samozřejmě podle jejich preferencí) zvolit investici, kde kolísání neřešíme. Horizont 20 let je dostatečný na vyšší výnos s dostatčnou mírou pravděpodobnosti, že bude dosažen či překročen.

Dnešní článek je převážně pro klienty velmi opatrné. Výnosy nikdy neklesnou pod váš vklad. Vždy budou pouze v kladných číslech! Oproti omezení u některých spořících účtů a termínovaných vkladů není omezena částka. Chcete vložit jeden milion, nebo 100.000.000,- není problém. Minimum je 30.000,-

Můžete kdykoliv přidávat.
Vybírat můžete *kdykoliv*.
*kdykoliv* = Výpovědní lhůta 3 měsíce. Při nedodržení srážka 5%.
Při výběru v prvním roce (prvních 12 měsíců od prvního vkladu) srážka 5%
Poplatky za zřízení a vedení = 0,-

Není to tedy rychloobrátkový účet k mnoha transakcím. Podívejte se ale jak dlouho vám leží peníze ladem na těch srandovních 0,01% výnosech. :-) Když už je to rezervní částka, je odložena zpravidla na rok a déle.
Nečekejte, nechte je vydělávat – jsou vaše – starejte se o ně.

 

Chcete vědět víc? Zavolejte, napište. Viz kontakty

 

Uložit

Uložit

Přidat komentář

2 Komentáře.

 1. Klára Š.

  Mrzí mě, že produkt už neposkytujete. Hledala jsem alternativu, našla jsem ji u ANO SD za 3,6% p.a. Tak se u nich třeba inspirujte ;-)

  • Dobrý den Kláro.
   Děkuji za popostrčení. O rozšíření nabídky o produkty Spořitelních družstev už pokukuji delší dobu. Mám ale ne moc dobré zkušenosti s odezvou klientů.
   Když už někdo chce uložit peníze, tak na prvním místě je zpravidla JISTOTA. Myslím tím, že mnohdy klient oželí výnos, hlavně, když to “bude jistý”.
   Bohužel doba tunelovaných kampeliček ještě v lidech dřímá.
   Chápu, že doba se mění a slibuji, že opráším kontakty a oživím si jejich nabídky.
   Děkuji, krásný den.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>