Životní pojištění od 30 korun měsíčně.

Životní pojištění

I sebeopatrněší se stávají účastníkem…

Denně se setkávám u lidí s hromadou (hromádkou) smluv, o kterých mnohdy už nic nevědí.
Ne všechny smlouvy jsou sice stále aktuální a smysluplné, ale rušit paušálně vše co se najde moudré není. Zvláště u životního pojištění je třeba brát ohled na aktuální zdravotní stav, a třeba na opomíjené čekací doby, daňové aspekty, příspěvek zaměstnavatele…. Potom se může stát, že určitou smlouvu životního pojištění je moudré si nechat. Málo používanou variantou ale je možnost smlouvu “očesat” a nechat v ní pouze to, co dává smysl.

Uvedu vám příklad na mojí osobě. Kdysi jsem si sjednal životní pojištění s mnoha položkami. Tak jak šel čas jsem zjistil, že se jinde můžu pojistit na stejná rizika a za menší pojistné. ALE! Protože “už mi není dvacet”, neuměl bych si v nové smlouvě sjednat například pojištění invalidity. Díky věku bych to měl podstatně dražší, potom by mě možná ani nepřijali (prášky na tlak…) a hlavně – je tam čekací doba. Tzn i kdyby mě přijali a oželel jsem vyšší platbu, tak kdybych se stal invalidním v důsledku nemoci v následujích 18 měsících, plnění bych nedostal.

A jak jsem to tedy vyřešil?    Šalamounsky – platím méně, ale pojištěný jsem lépe.

 

Řešením bylo vyjmutí rizik ze staré smlouvy a snížení pojistného na nejnižší možnou platbu. Zbylé peníze jsem použil na sjednání smlouvy nové, kde mám proti té původní smlouvě “luxusní” podmínky.

Mnoho rizik jde dnes pojistit se stejnými parametry za lepší peníze. A dnes lze sjednat rizika dříve nevídaná. Troufám si říci, že momentálně je ani jiná pojišťovna nenabízí.

Například často poptávané příhody, které se stanou v souvislosti s dopravou. Úmyslně píšu s dopravou, ne s motorovým vozidlem. Vztahuje se to totiž na vše, co se stane na pozemních komunikacích (*).
Může to tedy být to, co se stane:

► v autě
► na motorce
► na kole
► letadlo, loď (*)
► pěšky
► na parkovišti
► na silnici
► na cyklostezce
► na chodníku
► dospělí
► děti
► …

Pokud by při těchto případech nastala nehoda,
je možno čerpat odškodnění až 8.000.000,-
a platba měsíčně? Pouhých 30,-

 

Celé kouzlo je v tom, že to lze sjednat skutečně pouze za tuto částku. Jo a abych nezapoměl, do jedné smlouvy můžete vzít až 8 osob (dospělí i děti, je to jedno).
Jak jsem psal výše – pokud je moudré ponechat stávající smlouvu, je možno to tímto způsobem doplnit.
Jedná se samozřejmě pouze o ukázku.
Co je moudré mít ve smlouvě sjednáno je potřeba řešit s každým samostatně.

Proč nevoláte?

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>