Něco o mě.

Jiří Bachmann osobně.

To jsem já.

Jiří Bachmann – osobně (2012)

Jsem vystudovaný strojař a od roku 1978 do revoluce (mám na mysli tu v 1989) jsem  pracoval jako “Samostatný výzkumný a vývojový pracovník jednoúčelových strojů a zařízení” v podniku Tesla.

Jako nezničitelný kutil a zlepšovatel jsem i autorem patentu  dal jsem to sem (pro pobavení).

Po revoluci jsem se s velkou chutí vrhnul do podnikání a zcela si obrátil život naruby. Začal jsem se věnovat naplno svému koníčku – broušení skla. To nás celou rodinu živilo skoro 10 let s pro mě tehdy uspokojujícími výsledky, sklo(svoje) jsme posílali do USA, Brazílie, Tuniska a posledních 5 let skoro výhradně do Norska(velkoobchodně). Pár fotek je tady.

Když bylo jasné, že řemeslu pšenka nepokvete a děti a banky jsou pořád hladové, hledal jsem nové uplatnění. Opět to byla otočka o 180 stupňů a protože  jsem chtěl být nablízku svému druhému koníčku – investování, nechal jsem se zlákat ke vstupu do poradenské branže. Tam jsem byl opět cca 10 let a hodně jsem se tam naučil.

Bohužel mi tam ale  hodně věcí nevyhovovalo. Není mi blízký model Finančních poradců, kteří chodí do této profese proto, že už nic jiného nesehnali. V naprosté většině si koupí oblek a kravatu, oběhnou své příbuzné a známé a skončí. V rodinách pak po nich zbyde plný šuplík “polosmluv”, na které jsou sice pyšní  že to mají od profíka, ale když se něco stane, je průšvih na střeše.

Nesouhlasím příliš s tvrzením, že poradce, který sjednává smlouvy “napříč trhem” a “vybere vám to nejlepší” rozumí životkám, úrazovkám, pojištění domácností, nemovitostí, investicím a to vše od mnoha ústavů na trhu. Čest vyjímkám!

Je to podobné, jakoby jste přišli do ordinace plné diplomů a “chlapec” (20 let, kravata) vám řekl:
“Vítám vás, udělám pro vás to nejlepší z celého oboru od těch nejlepších společností na trhu.”

Konkrétně jsem profesionálem v těchto oborech:
zubař, očař, srdcař, vyměním vám i koleno, poradím s dietou a narovnám vaše rodinné neshody

Je skutečně nutné, abych rozváděl co mi na to vadí ?

Omlouvám se zde všem, kteří dělají tuto profesi zodpovědně a profesionálně.

 

Rád si svámi popovídám. Napište, zavolejte, stavte se ….

S dcerou (vpředu) a bývalými kolegy (vzadu).Óóóó - krása, volný jako pták.Na kytaru brnkám rád.

Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


Upozornění - Můžete použít tytoHTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>